NÄTVERK

Trivselskolor i geografiskt närområde ingår i samma nätverk. I nätverket träffas trivselledare och TL-ansvarig personal för gemensamma utbildningsdagar två gånger per år. Personalen träffas även vid nätverksträffar två gånger per år för att utbyta erfarenheter och för fortbildning i lek och aktivitet. 

Nedan kan du se vilket nätverk din och andra skolor tillhör.

Nätverk

Skolor

Alingsås

Kullingsbergsskolan, Ingaredsskolan, Noltorpsskolan, Montessori Globen

Askim

Hovåsskolan, Västerhedsskolan, Trollängsskolan, Nygårdsskolan

Bromma 1
Nya Elementar, Smedslättsskolan, Olofslund Nockebyhovs skolor

Bromma 2
Alviksskolan, Höglandsskolan, Enbacksskolan


Bromma 3
Mariehällsskolan, Blackebergsskolan, Södra Ängby skola, Norra Ängby skola, Beckombergaskolan

Botkyrka

 Björkhagaskolan, Kvarnhagsskolan, Tunaskolan

Ekerö

Sanduddenskolan, Ekebyhovskolan, Färentuna skola, Stenhamraskolan, Skå skola, Träkvista skola

Falköping Norra

Broddetorpsskolan, Gudhemsskolan, Stenstorpsskolan, Torbjörntorpsskolan, Åsleskolan,

Falköping SödraÅsarpsskolan, Yllestadsskolan,Kinnarpsskolan, Floby skolan, Odensbergsskolan, Vindängenskolan,
Falköping CentralaCentralskolan, Dotorpsskolan, Gustav Dahlenskolan, Kyrkerörsskolan, Mössebergsskolan, Vartofta skolan, Åttagårdsskolan,

Filipstad

Strandvägsskolan, Åsenskolan

Frölunda

Frölundaskolan, Flatåsskolan, Karl-Johansskolan, Björkåsskola, Engelska skolan

Gamlestaden

Gamlestadsskolan, Backegårdsskolan, Ramsdalsskolan

Gråbo/Floda

Ljungviksskolan, Berghultsskolan, Montessoriskolan Floda säteri

Gårdsten

Gårdstensskolan, Lövgärdesskolan, Långmosseskolan

Hammarkullen

Hammarkullsskolan, Kristinaskolan, Nytorpsskolan, Vättleskolan

Haninge 1

Tungelstaskolan, Åbyskolan, Vikingaskolan, Haga Lyckebyskolan

Haninge 2

 Vendelsömalmsskolan,  Svartbäcksskolan/Tyresta skola, Runstensskolan,

Hässleholm

Vittsjö skola, Röinge skola, Bjärnums skola, Västerskolan

Huddinge 1

Östra grundskolan, Mörtviksskolan, Annerstaskolan, Edboskolan

Huddinge 2
 
Vårbyskolan, Vårbackaskolan, Utsäljeskolan, Alla nationers fria skola, Grindstuskolan
HuskvarnaSödergårdsskolan
 
Härryda
Rävlandaskolan, Önnerödsskolan, Högadalsskolan, Säteriskolan, Landvetterskolan
Karlsborg Mölltorpsskolan, Forsviks skola
Karlstad Syd
Västerstrandskolan, Mariebergsskolan, Norrstrandsskolan, Hagaborgsskolan, Herrhagsskolan, Skattkärrsskolan
Karlstad Väst
Hultbersskolan, Stodeneskolan, Vålbergsskolan, Fredicelundsskolan, Södra Råtorps skola, Råtorpsskolan, Skåreskolan
Karlstad Öst
Frödingskolan, Rudskolan

Kinda

Rimforsa skola, Värsgårdsskolan, Horns skola, Bäckskolan

KistaOxhagsskolan, Husbygårdsskola, Raul Wallenbergskolan Järvastaden

Klippan

Vedby skola, Pilagårdsskolan, Nya Snyggatorpsskolan, Ljungbyhedsskolan, Bofinkenskolan, Antilopenskolan

Köping

Nibbleskolan, Nyckelbergsskolan, St Olovsskolan, Elundskolan, Scheeleskolan, Karlbergsskolan

Kungälv

Kärna skola, Strandskolan
Kungsholmen/Vällingby

Hässelby villastads skola, Backluraskolan, Nälsta skola, Al-Azharskolan, Trollbodaskolan, Vinsta grundskola

Lerum

Almekärrsskolan, Knappekullaskolan, Aspenässkolan

LindomeBrattåsskolan, Valåsskolan, Hällesåkerskolan, Sinntorpsskolan
Lilla Edet

Fuxernaskolan, Ryrsjöskolan,
LundMaria Montessori-skolan

Lundby

Taubeskolan, Rambergsskolan, Bräckeskolan, Herrgårdsskolan, Lerlyckeskolan, Bjurslättsskolan, Toleredsskolan

Lunden

Lundenskolan, Katolska skolan, Böskolan, ISGR

Malmö

Kryddgårdsskolan
Mariestad

Grangärdesskolan, Ullervadsskola, Prismaskolan, Unicaskolan

Mölndal

Lackarebäcksskolan, Kroksslättsskolan, Glasbergsskolan, Toltorpsskolan, Katrinebergsskolan

Norrmalm
Lilla Adolf Fredriks skola, Karlbergsskolan, Observatorielundens skola, Rödabergsskolan

Norrtälje

Parkskolan

Nynäshamn

Viaskolan, Gröndalsskolan, Svandammsskolan,Vansta,Tallbacksskolan,Sunnerbyskolan, Sorundaskolan

Partille

Lillegårdsskolan, Oxledsskolan, Furulunds skola, Öjersjö Brunns skola, Öjersjö Storegårds skola

RinkebyKvarnbyskolan, Knutbyskolan, Askebyskolan


Ronneby 1/Olofström

Slättagårdsskolan, Kallingeskolan, Saxemaraskolan, Hobyskolan, Backarydsskolan, Eringsbodaskolan, Hallabroskolan, Jämshögs skola

Ronneby 2
Skogsgårdsskolan, Espedalsskolan, Fredriksdalsskolan
Sala
 
Ransta skola, Varmsätra skola

Salem

Nytorpsskolan, Parkskolan, Söderby friskola, Rosenlundsskolan,

Skärholmen
Sätraskolan, Lillholm/Ekholm, Slättgårdsskolan, Bredängsskolan, Söderholmsskolan

Skövde

Käpplundaskolan, Rydskolan

Strängnäs

Stallarholmsskolan, Åkerskolan/Lännaskolan, Vasaskolan, Karinslundsskolan/Tosteröskolan, Friskolan Asken

SundbybergDuvboskolan, Grönkullaskolan, Kymlingeskolan, Lilla Alby skola, Ursviksskolan, Ängsskolan F-6, Örskolan


Sunne
Östra skolan, Lysviks skola, Prästbols skola, Skäggebergsskolan,
Svensby skola, Klättenskolan, Bäckalund skola, Gräsmarks skola

Kil Sannesrudsskolan
Södermalm/Skarpnäck Tullgårdsskolan, Katarina Södra skola, Eriksdalsskolan, Skarpnäcks skola, Lugnets skola, Högalidsskolan, Björngårdsskolan, Sofia skola, Nybohovsskolan

Södertälje
Ronnaskolan, Järna grundskola, Gnesta Waldorfskola

Tibro

Häggetorpsskolan, Smulebergsskolan

Tyresö
 Njupkärr, Fornudden

Täby

Täby friskola, Bollstanäs skola

Uddevalla

Sandersdalsskolan

Upplands-Bro

Råbyskolan, Lillsjöskolan

UppsalaBälinge skola

Varberg 1

Väröbackaskolan, Vidhögeskolan, Deromeskolan, Buaskolan, Bläshammar skola, Lära för Livet, Kung Karls skola

Varberg 2

Almers skola, Lindbergs skola, Rolftorps skola, Göthriks skola, Påskbergsskolan, Skällinge skola, hagaskolan, Trönninge skola

Varberg 3

Ankarskolan, Furubergsskolan, Bockstensskolan, Bosgårdsskolan, Sibbarps skola, Spannarps skola, Mariedalsskolan

V. Hisingen

Skutehagen skola, Sjumilaskolan, Ryaskolan, Lillebyn, Torslandaskolan, Björlandagården

Vänersborg

Brålanda skola, Mariedalsskolan, Onsjö skola, Norra skolan

Väster 1

Åkeredsskolan, Näsetskolan

Väster 2

Påvelundsskolan, Fiskebäcksskolan, Montessoriskolan Skäret, Långedragsskolan, Kannebäckskolan

Västerås 1

Ormkärrsskolan, Apalbyskolan, Ekbergaskolan, Hamre skola, Storängsskolan

Västerås 2

Emausskolan, Håkantorpsskolan,
St Gertrudsskola, Skallbergsskolan

 ÅrjängTöcksfors skola
 
ÄngelholmMagnarps skola
Örebro

Brunnsskolan, Vivallaskolan, Västra Engelbrektsskolan, Adolfbergsskolan
Österåker Sjökarbyskolan, Skärgårdsstadsskolan, Solskiftesskolan, Söraskolan, Margretelundsskolan,

 

 
 
Trivselledare TL på Youtube
Följ oss på Facebook
Skriv ut.
Lägg till i Favoriter.
Tipsa en vän.
 
Telefon: 031-228850  |  E-post: post@trivselledare.se
Utveckling och genomförande:
assist2net

Samarbetspartners:


© Copyright 2009-2014 Trivselsleder AS. Programmet som helhet skyddas av upphovsrätten. Dessa rättigheter tillhör programmet Trivselsleder AS. Programmet, inklusive alla material - muntligt och skriftligt - kan endast användas av medlemmsskolor.